Přeskočit na hlavní obsah

Moje priorita: digitalizace kraje

 Téma eGovernment je mi blízké z mého podnikatelského působení.

Již 20 let působím se svoji firmou v této oblasti, naše řešení nabízíme a používají je orgány státní správy i místní samosprávy.

Ministerstva, kraje, města, obce - s jejich zástupci jsem v dennodenním kontaktu a oni řešení mé firmy dennodenně používají.

Digitální srdce obce, to je to, co nabízím mým zákazníkům a díky tomu mám znalosti, které bych rád využil i na krajské úrovni a přiložil ruku k dílu pro rozběhnutí digitálního srdce Středočeského kraje!

Jestli to bude resuscitace nebo implantace v tuto chvíli nevím.

Je potřeba nejdříve zjistit, jak na tom vlastně kraj přesně v rámci eGovernment systémů je, což musí být pohled zevnitř.

Co vidím zvenku, tak např.:

  1. web kraje je několik let zastaralý, třeba, to už je hodně odborné, není responsivní a nesplňuje pravidla přístupnosti
  2. kraj musí pracovat koncepčně, jednotlivé projekty v oblasti eGovernmentu na sebe musí navazovat, spolupracovat spolu, vytvářet celek - digitální srdce kraje (ze své zkušenosti vím, že třeba aktuálně realizovaný projekt tzv. platebního portálu je výkřikem do tmy a těžko splní základní předpoklady, které by měl takový projekt splňovat - přínosy v oblasti efektivity pro občany kraje, pro obce a města v kraji, případně pro další organizace a spolky v kraji, kterým má sloužit).

IT nejsou jen jedničky a nuly, IT je především koncepce.

Do koncepce IT Středočeského kraje bych v případě úspěchu ODS rád promluvil!






Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

48. pěší pluk v Benešově - Táborská kasárna

Život je plný překvapení. Naštěstí i těch pozitivních. Provozuji Facebook stránku Táborská kasárna . Jde o místo pro Benešov nejen historicky významné. Oslovil mě v této souvislosti právě prostřednictvím zmíněné stránky Jan Bláha, mladý člověk se zájmem o historii. Historii rámovanou jeho předkem, pradědečkem, ale díky tomu se pohybuje i v okolí toho "rámu" a díky tomu mě právě oslovil. S historií Táborských kasáren se nejvíce mluví o 102. pěším pluku. Nicméně s Benešovem, s Táborskými kasárnami, je spojen i 48. pěší pluk, který právě na 102. navazoval, viz tyto základní údaje: Pěší pluk 48 [1920-1938] Velitelství pěšího pluku vzniklo 1. října 1920 v rámci unifikace branné moci přejmenováním z velitelství 102. pěšího pluku na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.700-org.1919 Nacházelo se v Benešově a od září 1936 v Jaroměři, podléhalo velitelství 10. pěší brigády [1920-1937] a od ledna 1938 velitelství 13. divise [1937-1938]. Pluk nesl od ř

Já, kandidát - volby do Poslanecké sněmovny 2021

 Na kandidátce koalice SPOLU jsem ve Středočeském kraji třetí❗️ Tedy, třetí od konce. Co však osud zase vymyslel - zase mi přihrál to číslo 33.

Námitka vznesená na Valné hromadě OFS Benešov

Moje vyjádření jako nově zvoleného předsedy OFS BenešovNevím, jestli mi přísluší vůbec tuto situaci komentovat, ale kvůli četným a množícím se dotazům tak činím.